Bydlení podle horoskopu – od Berana po Lva

Co říkají horoskopy o bydlení, které nám sedí na míru, a co tomu říkáme my? Co myslíte – sedí, nebo nesedí?

Ne, nebudeme se zabývat charakteristikou jednotlivých znamení zvěrokruhu, nebudeme radit, v jakém znamení si máte najít partnera a které povolání by pro vás bylo nejlepší. Nic takového. Ale podívejme se, jaké bydlení jednotlivým znamením vyhovují, jaké barvy by se kolem nich měly rozprostírat, jakými květinami se mají obklopit. A pak si jen můžeme říct – sedí, nebo nesedí?

Beran (21. 3.–20. 4.)

Barva Beranů je červená. Někteří lidé se mylně domnívají, že je to pro její agresivní a prosazující se charakter. Omyl. Červená barva slouží Beranům k získání energie. Neměla by však v interiéru převládat a berani to většinou intuitivně tuší. Raději si domov vybudují v přívětivých odstínech modré, oranžové, žluté nebo zelené. Berani budují své království tak, aby v něm byl vždy prostor pro přátele a aby se v něm cítili dobře. Potrpí si na pohodlné sedací soupravy, na fotografie a na knihovny. Květinou pro Berany je frézie – nenápadná kytička, jejíž vůni si zapamatujete na dlouho. Stejně tak jako setkání s Beranem… Berani by se měli obklopovat takovými rostlinami, jako je vřes, tulipány nebo karafiáty.

Býk (21. 4.–20. 5.)

Býk je nepraktičtější ze všech znamení, a pokud to lze, obklopuje se pouze kvalitními věcmi. Jeho domov také často bývá vernisáží předmětů po jeho předcích. Býk má totiž smysl pro tradici a úctu k dědictví. Libuje si v pokojových rostlinách, jimiž často vyplní každý kout v bytě. K tomuto znamení patří květiny, které jsou svým způsobem výjimečné – i ony mají tradici. Jsou to pivoňky, pomněnky a slunečnice. Na zahrádce býka by neměla chybět vrba, modřín a dub. Z barev preferuje Býk temně zelenou v kombinaci se žlutou. Snad se to dá chápat i symbolicky – podvědomě tím dává najevo svoji lásku k přírodě.

Blíženci (21. 5.–21. 6.)

Dalo by se říci, že Blíženci jsou bylinkové děti. Měli by se obklopovat právě bylinkami. Ideální je pro ně pěstování máty, meduňky a tymiánu. K tomuto znamení se výborně hodí mák, bez nebo drobná pomněnka. Až to člověka láká představit si cestu kolem pole na chalupě, což? Omyl. Blíženci jsou většinou městské typy, potřebují mít vše potřebné v dosahu. Proto raději bydlí v centrech měst než na poklidné vesnici. Ani doma Blíženec nemá pokoje. Často z touhy po změně stěhuje alespoň nábytek. Blíženec si potrpí na dekorace všeho druhu, nejvíce ho však oslovují ty, které dýchají exotikou. Barva Blíženců je fialová. Přemíra fialové v interiéru nemusí vytvářet zrovna idylickou atmosféru, proto by se Blíženci měli obklopit i barvami, jako je zelená, béžová či žlutá.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Rak nemá rád křiklavé barvy, lépe se cítí v jemných pastelových. V jeho bytě převládá bílá a jemná fialková barva. Domov vnímá Rak jako místo, které je středem jeho osobního vesmíru. Doma shromažďuje vše, na čem mu po cestě životem byť jen chvíli záleželo. To s trochou nadsázky můžeme říci nejen o předmětech, ale i o lidech. Velký důraz klade Rak na kuchyni, která je pro něj symbolem rodinného krbu. Raci doma často mívají velké knihovny plné knih. Více než na pokojové rostliny si Rak potrpí na zahradničení. V jeho zahradě nechybí růže a s velkou pravděpodobností tam najdete i břízu. Na procházkách neodolá máku a konvalinkám.

Lev (23. 7.–23. 8.)

Ačkoli to může znít jako otřepané klišé, je už je prostě takový – král každým coulem. Lev by mohl mít kolem sebe kupu „služebnictva“. Jen to by dokázalo udržet jeho příbytek v tak bezchybném stavu, jak si jej představuje. Vše, čím se Lev rád obklopuje, musí být kvalitní a reprezentovat jeho samotného. Lev má většinou velmi dobrý vkus, a i když rád kombinuje různé styly nábytku i doplňků, nikdy jeho obydlí nevypadá nesourodě. Vše má svůj smysl. Lev miluje drobné dokonalé detaily, libuje si v elektronických vymoženostech, zkrátka má touhu vlastnit to nejlepší a nejdokonalejší. Nepotřebných a zastaralých věcí se typický Lev bez milosti zbavuje. V interiéru převládá oranžová a žlutá, jako kdyby chtěl mít stále pocit, že se jako opravdická šelma vyhřívá na slunci. Barva Lvů je červená, která jim stejně jako u Beranů dodává potřebnou energii. Květinou pro Lva je bezpochyby královna květin – růže. Ke Lvům patří i pivoňky, slunečnice a kopretiny nebo trochu netradiční rostlina – olivy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*