Chladnička jako solitér

Moderní jsou vestavné spotřebiče, které nabízejí kompaktní design a nenaruší celkové pojetí kuchyně. Ale některé solitéry mají své opodstatnění.

Kdybychom si měli vybrat jeden jediný spotřebič, který bude v kuchyni stát samostatně, bude to určitě chladnička. Sporákům, troubám, myčkám, případně pračkám vestavba sluší, zabudovány v lince jsou na nejlepším možném místě. Ale chladnička, jako centrum chladicí zóny pracovního prostoru kuchyně, je pro svou specifickou funkci tak trochu sólistou.

Obzvláště v menších kuchyních, kdy volíme lednici kombinovanou – to znamená s integrovaným mrazákem. A nebo naopak: ve velkých kuchyních jsou často objemné skříňové lednice (takzvané americké, nebo side by side) dominantou a provozně pohodlným spotřebičem, o šířce až 140 cm. Tyto velkorysé lednice mají běžně integrovány ještě další funkce, například automat na studenou i horkou vodu, dokonalé modely mají monitor pro komunikaci apod.

Samostatně stojící chladnička (i ta běžná, základní) poskytuje také doplňkovou odkládací plochu v podobě horní desky.

Design volně stojících lednic je téměř dokonalý a velmi různorodý. Moderní a působivé jsou spotřebiče v provedení nerez s masivními madly. Úchyty a madla by skutečně měly být robustní také z hlediska životnosti.

K solitérní chladničce bývá pohodlnější přístup, manipulační prostor v okolí spotřebiče je omezen jen minimálně, nemusíme mu přizpůsobovat ostatní části vybavení kuchyně.

Pokud se rozhodneme pro lednici, která nebude skryta v pracovní lince, vybíráme designově důležitý užitný prvek!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*