Chráníme dům před zloději

Doba letních dovolených je velkým lákadlem pro zloděje. Znáte to – odjedete na dovolenou a namísto toho, abyste si v pohodě užívali volna, myslíte na to, jestli je ve vašem domě vše v pořádku, jestli vás někdo nevykradl, zda máte dostatečně ochráněný svůj majetek. Při návratu se děsíte, v jakém stavu dům najdete.

V tomto článku vám poradíme, jak nejlépe zabezpečíte svůj dům proti zlodějům a na co všechno byste si měli těsně před odjezdem dát pozor. A potom už v klidu hurá na dovolenou!

Vstupní dveře

Na zabezpečení vstupních dveří klademe velký důraz. Je dokázáno, že velkou část zlodějů odradí dveře, které se jim nepodaří otevřít do deseti minut. Pokud si z finančních důvodů nemůžeme dovolit pořídit kvalitní celokovové bezpečnostní dveře s vnitřním rozvorovým systémem, je dobré naše stávající dveře doplnit alespoň o bezpečnostní a přídavné zámky, cylindrické vložky, kování, závory či klasický bezpečnostní řetízek.

Mříže

Nejstarším a zároveň i nejčastějším způsobem zabezpečení oken jsou mříže. Můžeme volit mezi mřížemi venkovními a vnitřními, pevnými a otevíracími. Na trhu se dnes vyskytuje spousta kvalitních a při tom estetických mříží, které nenarušují celkový vzhled našeho domu.

Bezpečnostní fólie

Další možností, jak můžeme zabezpečit okna, je použití speciálních bezpečnostních fólií, které taktéž zabraňují proniknutí zloděje dovnitř domu. Fólie jsou tvořeny polyesterovými vrstvami, díky nimž je sklo odolnější proti rozbití. Při úderu sklo sice praskne, ale nevysype se, jelikož fólie ho udrží pohromadě. Pro ještě vyšší míru zabezpečení můžeme použít i vícevrstevné nebo tvrzené sklo.

Samoobslužné rolety

Samoobslužné rolety umístíme na okna či balkonové dveře. Součástí těchto rolet je zabudovaný bezpečnostní systém, který zajistí, že budou rolety sjíždět a vyjíždět v náhodně vybraných časech, což zloději dodá podezření, že se v domě někdo pohybuje.

Elektronická spínací zařízení

Zloděje dostatečně zmateme, pokud si do místností necháme zabudovat elektronická spínací čidla. Tím docílíme toho, že se nám v náhodných intervalech například rozsvítí světlo, zapne televize, spustí rádio atd. Existují i varianty, které lze ovládat dálkově pomocí telefonu, ty jsou ovšem o něco dražší než klasické. Montáž elektronického zařízení bychom měli v každém případě raději přenechat kvalifikované firmě.

Sirény

Existují sirény vnitřní nebo venkovní. Při vstoupení zloděje na pozemek nebo do místnosti se spustí zvukový alarm, jehož délku, hlasitost i melodii si můžeme různě nastavit.

Desatero důležitých rad na závěr

1. Nikdy nezveřejňujeme termín odjezdu na dovolenou.

2. To, že jsme odjeli na dovolenou, nesdělujeme ani na telefonním záznamníku.

3. Na veřejných prostranstvích raději nemluvíme o tom, kdy a na jak dlouhou dobu nebudeme doma. Nikdy nevíme, kdo všechno nás poslouchá.

4. Předáme klíče od našeho domu příbuznému, známému či dobrému sousedovi, který nám občas v domě otevře okna, pověsí prádlo, rozsvítí světlo atd.

5. Zajistíme si, aby nám někdo pravidelně vybíral poštovní schránku. Přetékající schránka totiž náramně zloděje přitahuje.

6. Své cennosti si uschováme do trezoru nebo bezpečnostní schránky.

7. Nenecháváme před domem nářadí, které by zloději usnadnilo vloupání do objektu (jako např. žebřík, štafle či různé stojany).

8. Na vchodové dveře či plot připevníme cedulku „Pozor, zlý pes“. Domnělá přítomnost psa zloděje také dokáže odradit.

9. Pořídíme si dokumentaci veškerého našeho cenného majetku (nejlépe fotografickou) a sepíšeme seznam výrobních a sériových čísel přístrojů.

10. Zkontrolujeme, zda nejsou pootevřená okna či balkonové dveře a zda jsme dostatečně uzamkli a zajistili vstupní dveře.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*