Co dokážou koupelnové předložky

Dokud z koupelny není cítit každodenní život jejích obyvatel, něco jí chybí. Něco jako duše. A součástí duše všech koupelen jsou doplňky. Třeba právě předložky. Necháte se inspirovat?

Každý z nás ví, že když vychází z vany nebo sprchového koutu, rád nahmatá bosou nohou měkkou předložku. Studená dlažba nás v tomto okamžiku neláká. Zvláště, když si domyslíme, jak nepříjemné by bylo na dlažbě uklouznout. Koupelnové předložky mají tedy nejen okrasnou funkci, ale přičítáme jim i funkci bezpečnostní a izolační. Dnes se podíváme do několika koupelen a ukážeme si, co v jejich interiéru předložky dokázaly.

S nádechem nostalgie

Tak by se dala označit koupelna, kterou vidíte. Elegantní „zlaté“ vodovodní baterie, čistá bílá barva a lehce krémové pruhy na stěnách. Současně by mohla působit až sterilním dojmem, kdyby majitelé chytře nevyužili barevného kontrastu pomocí černých ručníků, osušek a především předložkou s černobílým vzorem evokujícím srst šelmy. Přiznejme si, že v tmavé koupelně by tyto doplňky zcela zanikly nebo působily smutným dojmem. Zde jsou paradoxně oživením.

Staré dobré časy

Tohle rčení nás napadlo při pohledu na tuto netradičně vyřešenou koupelnu. Působí jako kdybychom se dostali na chvíli do minulosti. K tomu pocitu přispívá volně stojící vana s typickými zvířecími nožkami, vhodná volba baterií, svícny a nepatřičně nepůsobí ani police, které bychom nejspíš hledali místo spíše v kuchyni či předsíni. Asi by to byla škoda. Koupelna je zkrátka příjemně neokázalá a domácká. Hodně tomu pomohl i výběr cihlové barvy na dlažbě a stěnách. Stejný odstín je i na bavlněné předložce. (Pokud zvolíte tento druh koupelnové předložky, nezapomínejte v rámci bezpečnosti na protiskluzovou podložku.)

Romantika

Další ukázka toho, jak může obyčejná černá předložka oživit a změnit charakter jinak celkem romanticky laděné koupelny. Jistě, koupelna má i moderní prvky – vanu, baterie a sprchový kout. Ty krásně kontrastují s romantickým pojetím stěn. Netradičně se zde setkáváme s tapetou, která má květinový vzor. Dobře jej doplňují i živé květiny. Zajímavá by zde byla i předložka v bordové či lahvově zelené barvě ladící právě s růžemi na stěnách. Do všech detailů dokonale by koupelna působila, kdyby se podařilo zakoupit předložku se stejným designem, jako je na tapetě.

Uprostřed přírody

Moderní koupelna, velkorysý prostor a úžasné architektonické pojetí. Vana „schovaná“ do kamenů a obrovské okno vedoucí do zahrady spojuje interiér s exteriérem a může budit zdání opravdové koupele uprostřed přírody. Na první pohled jemná předložka s vysokým vlasem přímo svádí k využití. Sem by se nehodily ani divoké vzory ani jásavé barvy. Šedý odstín předložky zajímavě ladí s kamenným obloženým.

Narušení řádu

Před výběrem koupelnové předložky do těchto prostor, působila koupelna jako místnost, kde vládne klasika a řád. Díky předložce s květinovým vzorem působí mnohem přívětivěji, veseleji a osobněji. Jako místo, kde se děti nebudou bát cáknout mimo vanu. Možná by ten pocit měly, kdyby v koupelně byla třeba elegantní jednobarevná hnědá předložka, která by mohla vyvolávat pocit stísněnosti. (Máte-li klasicky zařízenou koupelnu, nebojte se barevných předložek!)

Kobereček

V této koupelně si majitelé pohráli s detaily. Jen se podívejte: koupelna působí vzdušným dojmem díky celoplošnému zrcadlu, které nepříliš velkou místnost opticky zvětšuje. Dominuje zde smetanová barva v kontrastu s teplou sytou vínovou, v níž je drobný motiv v khaki barvě. Právě khaki odstín posloužil jako inspirace pro barvu ručníků a koberečku s protiskluzovým podkladem, který nahradil koupelnovou předložku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*