Elektrické krby

Jednou z možností, jak se dívat do živého ohně v klidu obývacího pokoje a nemuset přikládat, je elektrický krb.

Výhody elektrických krbů spočívají hlavně v jejich prostorové úspornosti, nepotřebujeme žádnou stavební připravenost, nemusíme mít správně dimenzovaný komín, odpadá skladování paliva, přikládání. Přesto se můžeme těšit z mihotání plamenů.

Dokonalejší modely elektrických krbů dokonce umožňují ovládání tepelného a světelného výkonu odděleně.

Přesná regulace je dalším pozitivem těchto topidel. Pomocí termostatu nastavujeme žádanou teplotu, která je následně sama udržována.

Snadná instalace a technologické vlastnosti elektrických krbů rozvazují ruce designérům, a tak můžeme na trhu najít jak zdařilé napodobeniny klasických krbů, tak progresivní formy v podobě nástěnných „výtvarných“ děl. Efekt plamene způsobuje důmyslný systém světelných odrazů.

Elektrické krbové vložky se vyrábějí jako samostatně stojící, ale i ve vestavném provedení. Mezi jednotlivými výrobky jsou velké rozdíly, cena se pohybuje od 8 000 do 60 000 Kč.

Pohodlí bez kouře a pachu je zaručeno, můžeme také vybírat z rozličných tvarů „paliva“ (polena, oblázky apod.) a svůj spoutaný oheň máme možnost ovládat i pomocí dálkového ovladače.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*