Ergonomie v kuchyni

Vysoký lesk na ergonomicky tvarovaných dvířkách kuchyňské sestavy není jedinou atraktivní stránkou moderních rohových kuchyní. Už jste někdy přemýšleli o tom, zda je místo ve vaší kuchyni bezezbytku využito?

Pokud se na trhu poohlédnete po prostorově úsporném řešení vnitřku kuchyňských skříněk, zjistíte, že výrobní a designérské firmy rozhodně nezahálejí. Při uzavření nábytkového kusu na fotografii vidíte jen nenápadné oblé linie, po otevření se objeví nečekaný prostor zvoucí všechny hrnce, pánve i kuchyňské doplňky do přehledného korpusu.

A pracovní plocha? Proč neintegrovat krájecí prkénko přímo do ní? Potřebujeme ho přece prakticky pokaždé, když vstoupíme do kuchyně. Navíc tímto vtipným doplňkem rozšíříme pracovní plochu – a následně úložný prostor, který „zastřešuje“ – které by při méně šikovném návrhu zůstaly nevyužity.

I když je to trochu proti české tradici, neváhejte namísto polic a velkého počtu mělkých zásuvek ve své moderní kuchyni využít zásuvky hluboké. Věřte, lépe se s nimi manipuluje a jsou i přehlednější. Při dostatečně kvalitním vysouvacím mechanismu se pak nemusíte obávat ani na první pohled komplikovaného řešení rohového prostoru. Naopak: víc se vejde, a ještě je to nádhera.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*