Feng-šuej v koupelně a v ložnici

S pomocí filozofie feng-šuej jsme už prošli celý dům, nakoukli jsme do obývacích pokojů a kuchyní a právě dnes nás čeká návštěva ložnic, koupelen a toalet.

Ložnice

Doporučený tvar ložnice podle feng-šuej je čtverec nebo obdélník. Ložnice ve tvaru písmene L s často přistavěnou koupelnou se nedoporučuje. Pokud je ložnic více, neměly by na sebe směřovat jejich dveře.

U ložnic je důležitá celková klidná atmosféra, kterou v nás vzbuzují. Vhodně a citlivě laďte barvy a dejte si práci i s výběrem povlečení. I výrazné povlečení může mít vliv na váš sladký spánek, prostěradlo je nejlepší v bílé barvě, zcela nevhodné je prý modré.

V počátku manželství může ložnici vévodit i červená či růžová barva. V ložnici by neměly chybět obrazy a dekorace navozující příjemné pocity. Nepořizujte si nic burcujícího. Ideální jsou fotografie dětí (pro manžele) nebo ovoce. Do ložnic naopak nepatří nic, co by spánek mohlo rušit. Spadá sem počítač, televize, telefon, fax, …

V žádném případě si do této místnosti nedávejte zrcadlo! A už vůbec ne na strop. V zrcadle se odráží energie posbíraná za celý den a může rušit vztah spící dvojice. Stejný vliv jako zrcadlo může mít i okno. Na noc jej vždy schovejte za závěsy nebo je jinak přikryjte. Závěsy můžete vybírat s ohledem na světovou stranu. Pokud vede okno na jih, hodí se do něj závěsy s volánem a zoubkovaným okrajem. Dlouhé a volně visící závěsy jsou jako stvořené do oken vedoucích na východ. Západní okno si zaslouží závěs s volánem ve tvaru oblouku. Zvlněný rovný závěs se zoubkovaným krajem patří do severního okna. Ideální umístění ložnice je severozápad.

Kam s postelí? Postel je nejdůležitější součástí ložnice a její provedení i umístění má velký vliv na kvalitu spánku. Matrace by měla být pokud možno celistvá. Dvě matrace vedle sebe nejsou vhodné, jelikož nastiňují pomyslný rozbroj mezi spícím párem. Manželé by měli mít z postele vždy stejný výhled. Jejich nohy by nikdy neměly směřovat ven ze dveří nebo směrem k WC. Čelo postele nesmí být pod oknem a hlava, stejně jako nohy, by v žádném případě neměla mířit směrem k toaletě.

Postel nedávejte pod trám. Jestli to jinak nejde, doporučuje se vytvořit falešný strop. Pokud máte v ložnici stůl, nesmí na vás mířit jeho hrana. Ani pokojové rostliny nejsou pro tuto místnost vhodné. Lepší je mísa s ovocem. Více než symbolické je granátové jablko – ovoce plodnosti. Akvária a fontánky raději umístěte jinam, v ložnici nevytváří vhodnou energii.

Koupelny a WC

Koupelna by neměla působit přeplácaně. Důležitý je pocit velkorysého prostoru a čistoty. Pozitivní energii sem vnese velké zrcadlo. Ideální je, pokud mohou být koupelna a WC odděleny. Toaleta nesmí být u hlavního vchodu a neměla by být umístěna ani nad hlavním vchodem. Záchod vždy splachujte se sklopeným a zavřeným prkénkem. Pokud tak nečiníte, symbolicky splachujete i svoji vlastní energii. Právě toalety jsou jedinou místností, kam se podle učení feng-šuej hodí kaktusy. Dveře na WC musí být vždy zavřené. Doporučuje se přidělat na jejich vnější stranu zrcadlo, díky kterému jako by dveře ani ona místnost vůbec neexistovaly.

Jak si doma udržet štěstí?

Znáte pohádku o rybáři a zlaté rybce? Jistě. Kdo by neznal. Na závěr bychom vám rádi prozradili, že právě zlaté rybky jsou dle filosofie feng-šuej tím pravým, co vám udrží rodinné štěstí. Zlatých rybek musí být lichý počet. Akvárium je nejlepší umístit v obývacím pokoji. Do ložnice, koupelny, kuchyně a do předsíně se nehodí. Tam může prý způsobit více škody než užitku. Vyzkoušejte to a uvidíte sami…

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*