Fígl na bílý strop

Ano, i bílá je barva, a někdy není zrovna nejjednodušší docílit bílého stropu, i když používáte barvu nejbělejší a nejzářivější. Zvláště tehdy, když vás před samotným malováním třeba vyplavil soused…

Pokoušíte se už poněkolikáté přetáhnout šmouhu na stropu, kterou jste získali bonusem od svého oblíbeného souseda jako důkaz o udržované čistotě bližního svého? Marně? Možná jste se „snížili“ i k oškrábání omítky, možná jste penetrovali jako o život, možná ještě teď sedíte s prsty lepícími k sobě zmíněnou penetrací, pozorujete skvrnu na stropě, která se tak tvrdošíjně touží stát něčím, nač si prostě budete muset zvyknout. Možná proklínáte všechny barvy, o nichž výrobce chlubivě tvrdí, že jsou bělejší a zářivější než kdy jindy, možná zvažujete, že by nebylo od věci spáchat na sousedovi nějakou menší fyzickou nebo alespoň slovní akci, možná chmurně listujete kalendářem a hledáte skvrně jméno. Zadržte. Ta šmouha s vámi opravdu, ale opravdu nemusí nutně bydlet.

Možná nevěříte. Tak víte co? Než si skvrnu pojmenujete, zkuste ještě tenhle malý fígl.

Pozorně prozkoumejte skvrnu, potom naběhněte do obchodu s barvami a zakupte jednu tubu tónovací barvy. Skvrnu, nebo chcete-li šmouhu, jste předtím zkoumali proto, abyste dobře odhadli odstín tónovací barvy. Nám se osvědčila jemná žlutá nebo světlá okrová. Tónovací barvu na stěny doma smícháte v doporučeném poměru s běžnou bílou barvou, které máte jistě zásoby, neboť jste se domnívali, že na šmouhu bude stačit. Vzniklou, vámi dobře promíchanou barvou (nejlepší je promíchat obě složky rukou) natřete strop klasickým způsobem. V dnešní době jsou v kurzu válečky, zdatnému natěrači však štětku neupíráme. Neděste se toho, když vám nad hlavou vznikne tmavě žlutá plocha. Barva vysycháním vybledne. Poté, co strop dokonale uschne, můžete žasnout a nevěřit svým očím. Šmouha, které jste nestihli najít v kalendáři jméno, bude pryč. Možná si barevný strop oblíbíte. Pokud ne, není problém sáhnout nyní po té opravdu nejzářivější bílé a beze strachu strop přelíčit. Věřte či nevěřte – bude bílý. A co je hlavní – bez jediné skvrnky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*