I zalévání je umění

Odhadnout to pravé množství vody a živin na zalévání je opravdové umění. Existují ale malé finty, jak na to vyzrát.

Dlouho se tradovalo, že dešťová voda je nejlepší. Ano, bývala… Dnes v městském dešti najdete popílek, saze, sírany, dusičnany, sulfáty. nitráty, těžké kovy, … Jizerský bude pravděpodobně zdravější, ale i tak raději počkejte, než první kapky z atmosféry „smetou“ většinu škodlivin a vodu nachytejte až po první půlhodině.

Nejlepší voda je odstátá alespoň 24 hodin. Během této doby se z vody ztratí přidaný chlor, který rostlinám, a koneckonců ani nám, neprospívá. Stejně tak byste neměli zalévat studenou vodou, která zpomaluje růst rostlin a přispívá k uhnívání kořenům.

Kávová sedlina dokáže udržet půdu lehkou a kyprou. Stejně tak i čajové lístky. Posypte jimi hlínu v květináči a jemně zamíchejte, abyste nepoškodili kořeny.

Zbyla vám doma otevřená lahev s minerálkou? Nevylévejte ji do odpadu, ale do květináčů. Obsahuje totiž živiny, které ocení i rostliny.

Jednou za 14 dní přidejte do vody těsně před zaléváním několik kapek hnojiva. Vyvarujete se tak „spálení“ rostliny při občasném hnojení a květiny budou mít stálý přísun živin.

A hlavně – všímejte si rostlin co nejčastěji a nebojte se strčit prst do hlíny, abyste zjistili, do jaké hloubky je půda suchá. Například suchomilné rostliny potřebují zálivku, až když je suchých 30 % substrátu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*