Když se řekne „decoupage“

Chcete obyčejné květináče zbavit jejich fádnosti? Vyzkoušejte ubrouskování, které snadno zvládnete a kterým je obarvíte oblíbenými motivy.

Když se řekne „decoupage“ (dekupáž), musí to znít francouzsky. Tohle francouzské slovo znamená ve skutečnosti vystřihování a českým ekvivalentem se mu stalo ubrouskování, neboli všeobecně známá ubrousková technika. Sympatické je, že na zhmotnění tohoto slova bude stačit i malé dítě.

Díky ubrouskové technice si můžete vykouzlit doma jaro dřív, než se v plném rozpuku objeví venku za okny. Udělejte si hezké odpoledne, vezměte třeba staré květináče, které už doma moc parády nenadělají, a oblečte je do jara.

Není na tom nic obtížného. Kromě předmětu k ozdobení budete potřebovat už jen dva páry rukou, papírové ubrousky (nebo kapesníčky) s jarními motivy, akrylátovou barvu, lepidlo nebo lak, štětce, nůžky a fantazii.

Květináč natřeme akrylátovou barvou. Ta musí být světlejší než motiv, který budeme posléze aplikovat. Z ubrousků použijeme pouze poslední vrchní část s potiskem a vystřihneme (lze Seems to me that college student credit cards is money until it isn’t. i vytrhat) motiv, který budeme chtít použít. Na natřený suchý květináč přiložíme připravený motiv, přetřeme jej lepidlem nebo lakem a dotřeme i zbytek neodekorované plochy – tj. celý květináč. Na závěrečnou úpravu se doporučuje použít pouze lak. Nezapomeňte nalakovat i odtokovou dírku, ať si hned při prvním zalévání celou tu parádu nepokazíte!

Po zaschnutí (netrpělivci si mohou vzít na pomoc fén) vypadá květináč jako ručně malovaný. Stačí si už jen vybrat nějakou pěknou jarní kytičku, zasadit a kochat se pohledem na své domácí jaro.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*