Když vlhnou zdi…

Trápí vás vlhké zdi? Máte kvůli nim doma chladno a necítíte se mezi vlhkými stěnami dobře? Není divu! Je načase situaci řešit! Pusťte se do toho dřív, než bude narušena kvalita stěn!

Nejdříve bychom si měli definovat vlhkost. Jde o množství vody ve stavební hmotě, respektive v její pórovité části.

Na objekty působí především voda srážková, vzlínající (z povrchových vod) či vodní páry. Stěny narušují i vedlejší faktory. Těch je celá řada. Bylo by na dlouho je zde všechny rozebírat. Raději si povíme, co dělat v případě, že zdivo vlhne! Existuje jen jediné řešení. Obraťte se urychleně na odborníka!

Máte-li už stěny vlhké, tak sami situaci nevyřešíte! K tomu je třeba určitých znalostí ze stavebnictví, geologie, hydrogeologie, fyziky a dalších oborů.

Takže neotálejte a začněte vyhledávat kontakty na firmy provádějící sanační práce!

Sanační práce

Odborník bude muset nejdříve zjistit, co zapříčiňuje pohyb vody. Možností je více, např. gravitace, hydrostatický tlak, …

Dalším důležitým krokem je měření vlhkosti. Nutné je i odebrání vzorků k posouzení. Metod odběrů vzorků je celá řada, ale to už přenecháme specialistům.

Odstranění vlhnutí zdí se provádí různými způsoby. Mezi ty základní patří vzduchoizolační systémy, chemické metody, elektrofyzikální metody atd.

K čemu se přiklonit? I v tomto rozhodování by vám měl pomoci odborník! Musíte především přihlédnout k několika základním kritériím. Podstatnou roli hraje materiál objektu!

Každý materiál má své vlastnosti a podle nich se volí způsob sanace.

Rozmyslete si také, kolik jste ochotni a schopni investovat!

Vlhnou-li vám zdi, bezprostředně se obraťte na odborníka! Nejenže vlhkost může narušit statiku celé stavby, ale navíc to neprospívá vašemu zdraví. Proto neváhejte a začněte situaci řešit!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*