Knihovna k službám majitelů

Obývací pokoj, který tvoří ústřední bod každého bytu, by měl svým uživatelům nabídnout nejen dostatek pohodlí, ale i dostatečné zázemí pro jejich koníčky a trávení společného volného času.

Standardní obývací stěny je možné nahradit subtilnějšími kusy nábytku. My vám v tomto článku prostřednictvím rozšířené fotogalerie ukážeme, jak hlavní vybavení obýváku vyřešila rodina, která zároveň s realizací nábytku do pokoje odpověděla na otázku Kam s knihami?.

Knihovna jako dominanta

Dominantním prvkem pokoje se měla stát rodinná knihovna, která obsahuje zhruba tisíc svazků převážně určených všem členům domácnosti. Paní domu proto vymyslela koncepci polic doplněných o kontejnery a knihovnu umístila ke stěně, která poskytovala dostatek variability.

Knihovnu se podařilo zakomponovat ke stěně s oknem, pod nímž vznikl sedací kout s ušákem. Boční sloupce nejsou souměrné, takže bylo třeba zvažovat, jak veškerý prostor účelně a esteticky využít.

Spodní kontejnery, které jsou díky kolečkům pojízdné, vybíhají do prostoru. Knihovna tak není běžným kusem nábytku, jakým běžně toto vybavení bývá. Kontejnery slouží pro ukládání rozličných předmětů, které mají členové domácnosti rychle po ruce. Díky tomu, že jsou pojízdné, je možné podlahu pod nimi snadno vytírat.

Boční stranu kontejnerů bylo nutné nechat otevřenou kvůli přístupnosti zásuvek. Elegantní železný sloupek tak doplňuje hlavní materiál – dýhované desky.

Na jeden z kontejnerů se podařilo vhodně umístit soustavu, která tvoří základ „domácího kina“ – vedle televize je tu minisystém s reproduktory, DVD rekordér a set-top box. Všudypřítomné kabely se podařilo skrýt díky otvoru v zadní stěně kontejneru.

Pod televizí jsou v na míru zhotovených zásuvkách rychle po ruce DVD a CD disky.

Druhý kontejner, který tvoří hlubší, ale užší zásuvky, slouží pro ukládání drobností, které je třeba mít kdykoli k dispozici. Předměty jsou snadno přístupné i dětem.

Možná jsme vás touto exkurzí do jednoho obývacího pokoje inspirovali. Pokud si necháváte vyrábět nábytek na míru, stejně jako byla dodána tato knihovna, přemýšlejte, jaké uspořádání je pro vás praktické. Všechny kusy nábytku a každý bytový doplněk by totiž měly sloužit svým majitelům.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*