Květináče – pro vás a podle vás

Potrpíte si doma na květiny? A na květináče? A už se vám stalo, že jste chodili týdny po obchodech a stále jste nemohli sehnat ten pravý?

Pomoci si můžete sami, a ještě se u toho pobavíte – vy nebo třeba vaše děti. Stačí nakoupit klasické kameninové květináče, barvy a dát se do tvoření. Protože kamenina nasáká vlhkost, požadujte ve výtvarných potřebách akrylové barvy, které po zaschnutí již nejsou rozpustné ve vodě.

Můžete také použít konkrétní akrylátovou barvu, kterou jste pořídili pro vymalování pokoje. To vám umožní dokonale sladit květináč tón v tónu s interiérem. Pokud jsou v místnosti vymalované všechny stěny jednou barvou, velmi dobře v ní vypadají květináče o odstín tmavší. Vezměte trochu vaší barvy a nechte si do ní v místě, kde jste ji zakoupili, přidat pár kapek pigmentu. Nezapomeňte ale, že pokud si pigment necháte přidat přímo do kyblíku s původní barvou, ta se již nebude hodit na případné opravy malby na stěnách!

Květináče barvěte nadvakrát tak, aby při zasychání stály buď na ještě nenatřené kamenině, nebo právě již na zaschlé části, a nezapomeňte barvou opatřit i horní vnitřní okraj květníku.

Pokud jste zvyklí mít pod květináči nízké misky, upravte je stejně. Pokud naopak preferujete vysoké obaly, vytvoříte je z klasického květináče za použití montážní pěny. Tou ucpěte děrování na dně květináče, z obou stran nožíkem zarovnejte a dále v úpravě pokračujete stejně, jako je popsáno výše.

Barvám a vzorům se v domácí „dílně“ meze nekladou, nezapomeňte na to a dobře se bavte!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*