Lidé díky dražbám kupují domy levněji

Dražby se v České republice stávají stále více populární i u široké vrstvy obyvatel, a to především kvůli možnosti koupit si vlastní byt, dům či pozemek za cenu daleko nižší než tržní.

Zájemců o koupi movitého či nemovitého majetku pomocí dražby přibývá, stejně jako těch, kteří se snaží své nemovitosti v dražbě prodat. Podle statistik však objem vydraženého majetku klesá.

Zeptali jsme se proto pana Mgr. Josefa Machů ze společnosti Prokonzulta, a.s. na podrobnější informace: „Srovnáme-li období od ledna do října loňského a letošního roku, zjistíme, že celkový finanční objem dosažený vydražením majetku sice klesl o cca 300 milionů Kč, nicméně počet uskutečněných dražeb v České republice stoupl z 2408 na 2428.“

Na první pohled se tedy může zdát, že z důvodu nižšího vydraženého finančního objemu mají dražby klesající trend, ale tento fakt je dán především tím, že v letošním roce se dražily věci s nižší vyvolávací cenou a nižší konečnou cenou vydražením oproti roku loňském. Do dražeb totiž stále více míří kromě velkých nemovitostí i menší rodinné domy či byty, čímž se rozšiřuje nabídka i pro širokou veřejnost.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*