Matracový chránič

Pohodlné a zdravé lůžko musí zabezpečit správné tvarování páteře, adekvátní podporu těla, ale také dostatečnou hygienu.

Hygienická podložka, nazývaná matracový chránič, chrání matraci zejména před znečištěním, ale její uplatnění oceníme hned v několika ohledech.

Tato textilie zamezuje nadměrnému opotřebování a poškození tekutinami, ať už je to rozlitá ranní káva, nebo tekutiny tělní, například pot.

Matracový chránič také zvyšuje pohodlí ležení. Pokud jej správně užíváme, nevznikají sklady. Podle použitého materiálu mají podložky různou tvrdost. Používají se přírodní materiály jako bavlna, vlna, latex, nebo syntetické pěny.

Matracové chrániče se dají koupit prakticky ve všech délkách, šířkách a tloušťkách. Existují také pogumované varianty, které vyloučí případné promočení matrace. Mezi speciální úpravy podložek patří impregnace dezinfekčními esencemi (tea tree), protibakterálními, protiplísňovými a protiroztočovými přípravky.

Takzvané 3D textilie, které se rovněž na výrobu matracových chráničů používají, zajistí vysokou vzdušnost a odvod vlhkosti.

Podložku jednoduše přichytíme gumovými pásy v rozích matrace, v případě potřeby čištění ji sejmeme a vypereme – v závislosti na materiálu v teplotě 60–90 °C.

Použitím matracového chrániče podstatně zvyšujeme hygienu lůžka a celkovou životnost matrace.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*