Mít doma o pár koleček víc nemusí být nic, zač by se jeden musel stydět. Naopak. Řeč pochopitelně nebude o mentální způsobilosti, ale o mobilním nábytku.
Mít o pár koleček víc vám může značně usnadnit a zpříjemnit život. Uvažovali jste někdy nad tím, proč mají třeba ve zdravotnických zařízeních většinu nábytku na kolečkách? Ano, je to praktické. Mobilní nábytek skýtá mnoho výhod. Jednou z jeho zásadních předností je snadná manipulace. I s těžkou postelí nebo skříní, s nimiž by se jinak muselo poprat několik zdatných chlapáků, si s grácií a půvabem poradí i křehká žena. A co si budeme povídat – právě my, ženy, často „trpíme“ jakousi stěhovací posedlostí, což pánové velmi těžce snáší. S nábytkem na kolečkách si poradíme samy, aniž bychom musely manžele, přátele a stěhovací firmy jakkoli obtěžovat. Ale i pro dámy, které nejsou postiženy stěhovacím koníčkem, a pro změnu fandí absolutní čistotě, má mobilní nábytek velké plus. Snadno jej odsunete, vytřete pod ním či vyluxujete a vrátíte jej zpět na místo. Kolečka si pochvalují i děti. Do pojízdných kontejnerů se uklízí jedna radost. Noční stolek z ložnice rodičů propašuje hravě do dětského pokojíčku i trochu akčnější předškolák a využije ho třeba jako stolek pro kreslení nebo stoličku, kterou právě nutně postrádá.
Kam s ním?
Kladete si otázku, kde všude by se dal doma mobilní nábytek využít? Odpověď zní – všude. Ve všech místnostech, na které si jen vzpomenete, se vám kolečka osvědčí. Od koupelny přes kuchyni, obývací místnosti, pracovny až po komory a sklepy.
Koupelny
Dnešní trend koupelnového nábytku prosazuje v prvé řadě závěsné skříňky, pod kterými lze díky absenci nožiček snadno udržovat pořádek a čistotu. Těsně za závěsným nábytkem se právě kvůli snadné manipulaci a bez nároků na složitou instalaci drží právě nábytek mobilní. V koupelnách tudíž oceníte různé policové a košíkové systémy, skříňky s kolečky pod umyvadlo nebo boxy na špinavé prádlo.
Kuchyně
V kuchyních zase naleznou své místo servírovací stolky, zásuvné skříňky a stoly. Stoly by ovšem měly být opatřeny aretovacím, tj. zajišťovacím systémem!
Obývací prostory
Rozkládací sedačku opatřenou kolečky rozloží každý. Udělat jí prostor odvezením konferenčního stolku nebo rozložitého křesla nedá díky kolečkům zase tolik práce. U sedacího nábytku dávejte pozor na to, aby měl i on (stejně jako kuchyňský stůl) zajištění proti nežádoucímu posunu, v opačném případě by se mohl stát nebezpečným pro starší lidi, malé děti či obecně uživatele s horší motorikou. Brzda bývá buď mechanická páková, nebo taková, která je závislá na momentálním zatížení. V obývacích pokojích se hojně využívají i pojízdné televizní stolky. V dětských pokojích by neměly chybět pojízdné kontejnery. Praktické jsou i policové a zásuvkové skříňky na kolečkách. Na popularitě získávají vyvýšené postele, pod které snadno zajedou skříňky, stolek nebo druhá postel. Pokud máte miminko, nebudete si moct vynachválit přebalovací pult nebo dětskou postýlku na kolečkách. S pultem budete v mžiku ve vytopené koupelně připravené na koupání, postýlku snadno přestěhujete do místnosti, ve které se zrovna nacházíte, abyste měli malý poklad pořád na očích.
Pracovny
O jezdicích pracovních židlích se snad ani zmiňovat nemusíme. Praktické jsou i pracovní stoly nebo pojízdné zásuvkové skříně pod stoly. S takovým vybavením ani nemusíte mít samostatnou pracovnu. I v malém bytě si ji hravě vytvoříte tam, kde je zrovna klid a „volno“. Dopoledne můžete nerušeně pracovat v obývacím pokoji či kuchyni a odpoledne se i s pojízdnou „pracovnou“ během pár minut přestěhujete třeba do ložnice.
No tak řekněte sami – není to opravdu fajn, mít občas o pár koleček víc?
Přidejte odpověď