Nesmí chybět barman

Silvestrovské oslavy jsou sice za námi, ale víme jistě, že letos nás čekají další.  Do té doby se určitě najde nespočet příležitostí k nejrůznějším večírkům, a tak bychom se měli zamyslet, čím naši oslavu vylepšíme. K příjemné atmosféře patří jídlo a pití, které by mělo být nejen dobré, ale také originální.

Aby naše party nebyla nudná, můžeme využít služeb barmanů anebo si na ně sami zahrajeme. Shaker dnes zakoupíme skoro v každém obchodě s kuchyňskými potřebami a jeho pořízení není vůbec nákladnou záležitostí, jestliže se ovšem nerozhodnete pro nějaký ten designerský kousek.

Ať tomu věříme nebo ne, koktejly jsou pod svým označením známé již něco přes dvě stě let. A již o mnoho dříve se základní surovina – rum – ochucovala různým kořením. Dalo by se říci, že tradice míchání koktejlů je stará jako lidstvo samo. Kombinace alkoholických i nealkoholických nápojů je velmi příjemná na chuť, pohled, ale i atmosféru. Jestliže si dáte trochu práce a naučíte se několik základních barmanských triků, můžete si udělat svou vlastní silvestrovskou show, kterou vaši hosté jistě náležitě ocení.

Shaker je vyráběn v mnoha provedeních. Nejčastěji je celý z nerezu, v matové a lesklé variantě, nebo v kombinaci nerez a sklo. Výběr velikosti je jen na vás, v nabídce obvykle najdete 0,5 l a 0,7 l. Součástí shakeru je sítko, přes které se dobře umíchaný nápoj cedí.

Pořiďte si knihu receptů, zapojte svou fantazii a nakupte vhodné suroviny, nezapomeňte ani na ovoce na ozdobu a pěkné sklenky, do kterých budete nápoje nalévat.

A tak, doplňme bar, pozvěme přátele a začínáme míchat!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*