Nespěte s nespavostí!

Vyhoďte tu mrchu z postele! Nemá tam co dělat, jenom vám otravuje život. Třeba vám poněkud netradiční rady pomohou k rychlému rozvodu s nezvanou společnicí.

Pokud máte nadváhu, zhubněte. Čím více vážíte, tím více spánku potřebujete – tělo vyžaduje delší čas pro celkovou regeneraci.

Pyžamo nebo noční košile by neměly nikde škrtit ani tlačit knoflíky. Jste zvyklí spát oblečení? Zkuste spát nazí, tělo pod přikrývkou si potřebnou teplotní kapsu vytvoří a žádný oděv neomezuje průtok krve ani pohyb.

Uvařte si vlažný čaj do termosky – takový, o kterém víte, že vám pomáhá usnout, a dejte si jej vedle postele. Když se v noci proberete, nebudete muset vstávat a teplý čaj na rozdíl od studené tekutiny snáze ukolébá.

Zkuste změnit polohu, ve které usínáte. Zpravidla nejlepší na usínání bývá poloha na břiše nebo skrčenecká na pravém boku (vahou těla se tolik nestlačuje srdce jako na levém boku).

Před usnutím neplánujte na další den, ale tiše si v hlavě proberte, co jste za celý den udělali, a nevyčítejte si, co jste nestihli. Naopak se pochvalte, že jste zvládli problematické situace a náročné úkoly.
Kontrolujte dech. Vědomě dýchejte pomalu a zhluboka. Silou břicha veďte dech do beder a postupně naplňujte plíce a v horní poloze nádechu moment setrvejte, než opět začnete pomalu vydechovat. Vnímejte, jak se vám celé tělo zklidňuje. Pokud chcete, můžete si představovat, jak světlo naplňuje celé vaše tělo – od prstů na nohou přes kolena, břicho, ruce a nakonec hlavu. Nádechem se světlo rozšiřuje, výdechem odstraňujete vše, co v těle mít nechcete.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*