Novinky v obkladech a dlažbách

Máte v plánu renovovat, stavět či vylepšovat svoje domácí hnízdečko? A přemýšlíte o tom, jaký obklad či dlažba jsou pro vás ty pravé? I keramika podléhá módě, nezapomínejte!

Dlažby, dlažby…

Momentální trend velí – zvětšovat! Čím větší, tím lepší. Minimální rozměr současné dlažby by měl být 33×33 cm, ale dlaždice 40×40 cm a 30×60 cm i větší – to bude teprve to pravé ořechové. Tahle móda je navíc i velmi praktická – velký formát slibuje rychlejší práci při pokládání podlahy a méně spár znamená snadnější úklid.

Technické parametry dlažeb jsou také důležité – není problém za rozumnou cenu sehnat dlažbu nejen mrazuvzdornou, ale i s vysokou otěruvzdorností a odolností proti tvorbě skvrn.

Obklady

I u nich platí, že větší je lepší. Koupelny s velkoformátovými obkladačkami vypadají velmi efektně, a pokud budete kombinovat několik barev obkladu stejného formátu, můžete dosáhnout velmi pozitivních výsledků. Například krásné umyvadlo získá punc vzácného šperku, když ho zvýrazníte pruhem kontrastních obkladaček.

Toužíte po koupelně oblých tvarů? Pak jsou tu pro vás nové druhy mozaiky, která se ochotně ujme složitého úkolu zakulatit, co si jen budete přát, vypadá přitom úžasně a nikde nezůstane ani jediný ostrý roh, o který se dříve tak často někdo uhodil.

Barevné trendy

Momentálně letí syté barvy – pistáciová, vínová, oranžová –, které se skvěle kombinují s čistě bílou. Nové dlažby pro obytné místnosti napodobují kámen tak věrně, že téměř neuvěříte… Nebo můžete mít podlahu, co vypadá, jako by ji poskládali z cihel, ale přitom se mnohem lépe myje!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*