Plot pro děti

Dům máte postavený, okolí upravené, vše hotové, nové a krásné… A rozhlížíte se, na co jste ještě zapomněli? A co takhle trávit víc času s dětmi, a ještě je něco naučit?

V dnešní uspěchané době každý z nás tráví většinu času povinnostmi – práce, honem domů, uvařit, uklidit, opravit kapající kohoutek… Na děti mnohý rodič nemá tolik času, kolik by chtěl. A pak se občas stane, že potomek nedokáže nic udělat vlastnoručně, aniž by to skončilo katastrofou.

Až zase budete mít chuť křičet: „Jak jen můžeš být tak nešikovný!“, zkuste si raději vzpomenout, kdy jste dítě něco naposledy učili. A pokud si nevzpomenete, je nejvyšší čas věci napravit.

Začít se dá třeba tím, že společně vybudujete plot kolem okrasné zahrádky. I pětiletý špunt bude mít radost z toho, když mu dovolíte vybrat barvu a že s ní pak pomáhá natírat. Ba dokonce i berušku namaluje! Desetiletý potomek vám už může zdatně pomáhat řezat, brousit a šroubovat, a pokud se zrovna zhlíží v indiánské stezce odvahy, navrhne, že sloupky by mohly mít podobu stylizovaného totemu.

Patnáctiletý výrostek s vaší pomocí totem sám vyřeže… Bude se sice tvářit, že ho to nijak zvlášť „nebere“, ale až půjde kolem s kamarádem, můžete se vsadit, že nenápadně utrousí: „To jsem dělal skoro sám, jen táta mi u toho trochu překážel.“

A hlavně – budete spolu, a děti si budou pamatovat, že to, co umí, jste je naučili vy…

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*