Savem nejen proti špíně

Pokud na vás přijde chuť po změně, ale s financemi to není nijak valné, máme pro vás prima tip. Všechna okoukaná stolní prostírání, závěsy, ubrusy, potahy polštářků, ale i ze dna skříně vytažené oblečení, zkrátka jakýkoli kousek textilu, vám k nepoznání promění technika zvaná savování.

Ano, nemýlíte se, technika se nazývá podle známého dezinfekčního prostředku, který je jistě nepostradatelným pomocníkem při větších úklidech na WC a v koupelně. Kromě něho budete potřebovat také štětec, případně rozprašovač, zbytek samolepicí tapety a nůžky.

Na tapetu si nakreslete libovolný motiv, vystřihněte ho jako negativ (z plochy bude vystřižený právě požadovaný motiv) a přilepte zbývající kousek tapety na vybranou látku. Pokud má tkanina dvě vrstvy (např. tričko, povlak apod.), vložte mezi ně nepropustnou podložku (igelit, tvrdý karton, …). Nařeďte savo v přibližném poměru 1 : 3 (pozor na přehnanou koncentraci, mohli byste materiál rozleptat!).

Roztok na textilii naneste štětcem, houbičkou nebo rozprašovačem. Při práci raději používejte gumové rukavice. A pak už jen počkejte na výsledek. Barvené látky se v místě kontaktu se savem odbarví a máte hotovo. Motiv zůstane beze změn i po mnohém vyprání. Vám už stačí jen se radovat z nového doplňku.