Sedněte si měkce

Už pomalu oprašujete zahradní nábytek? Chcete se letos posadit do měkkého? Poradíme vám, jaký materiál, provedení a velikost polštářů zvolit.

Už se těšíte na první teplé posezení na zahradě? Oprášili jste po zimě zahradní nábytek a potřebujete nové polštáře? A víte, jaké si máte vlastně vybrat, aby vaše siesta byla dokonalá? Jaké zvolit, aby vydržely jako nové po celou sezónu a vy jste příští rok nemuseli kupovat další? Ne? Tak čtěte dál.

Zahradních polštářů se vyrábí nepřeberné množství v mnoha různých variantách a samozřejmě i různých kvalitách. Pokud chcete opravdu pořádné polštáře, vybírejte mezi silnějšími. Mají lepší provedení a delší životnost. Tenké polštáře poslouží také, jsou levnější, ale není jisté, že vám budou sloužit i napřesrok.

Při výběru sjednoťte velikost polštářů s nábytkem a pomyslete i na to, zda budou spolu barevně ladit. To pro základní krok úplně stačí. A teď se budeme zabývat jednotlivými materiály.

Nedoporučujeme syntetický materiál (TNT) – pevnost látky je zde omezená a barvy brzy vyblednou. Nejprodávanější jsou polštáře z bavlny. Vynikají velkou pevností a jsou proti vyblednutí odolné, pokud je trvale nevystavujete přímému slunci. Objektivně se však na zahradu nejvíce hodí polštáře z polyesteru. Polyester je kvalitní, silný, má dlouhou trvanlivost, barvy na slunci neblednou a nepouští.

Šťastnou ruku při nákupu a hezké měkké posezení!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*