Staronová zeď

Jestli se vám už okoukala jednobarevná nebo bílá malba ve vašem bytě či domě, zkuste ji jednoduše proměnit k nepoznání. Stačí jen minimum pomůcek a nápad.

V každém obchodě s domácími či kutilskými potřebami zakoupíte papírovou lepenku na zakrývání ploch při malování. K tomu si vezměte gumové rukavice, houbičku nebo kus hadříku a můžete téměř začít. Samozřejmě nesmíme zapomenout na přípravu žádoucího tónu barvy.

V konečném výsledku vytvoříte barevnou kombinaci jednoho nebo více odstínů, proto vezměte v potaz nejen jejich vzájemné sladění, ale i vztah k ostatním barvám v interiéru. V našem případě jsme sáhli po světle zelené, která má oživit a prozářit celkem tmavou a již trochu opotřebovanou výmalbu v kuchyňském koutu.

Doporučujeme, abyste si pro začátek promysleli a vyzkoušeli spíš jednoduchý, nejlépe geometrický vzor, který s pomocí lepicí pásky snadno vytvoříte.

Na vybranou zeď si vyměřte a nalepte pruhy lepicí pásky. Pozor na to, že vytváříte negativ konečného vzoru – čili to, co zakryjete páskou, zůstane v původní barevnosti. Olepte i okraje nábytku, vypínače a rohy stěny, abyste se vyhnuli nežádoucímu zašpinění ploch. Poté již stačí namíchat běžnými pigmenty nátěr a pomocí houbičky tzv. tupovat nezalepená místa. Pokud budete nanášet barvu lehkým poklepem v kolmém směru k ploše stěny, vyhnete se nežádoucímu vsáknutí pod okraje pásky. Můžete ale s tímto efektem již rovnou počítat a vytvořit nepravidelný, jakoby okousaný tvar. Celou stěnu nechte po nabarvení řádně zaschnout a posléze opatrně odstraňte lepenku. Vykoukne na vás vzor, jakému rovno není. Samozřejmě proto, že to bude váš originál.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*