Stínění střešních oken

Každý prosklený stavební otvor domu, tedy okno, dveře, balkonové dveře, zimní zahrada apod. potřebuje adekvátní zastínění.

Před přílišným slunečním zářením chráníme svůj interiér zejména markýzami, roletami či žaluziemi. Čím důmyslnější a uživatelsky komfortnější bude ovládací systém stínicího prvku, tím lépe nám bude sloužit.

Exponovaným místem jsou zejména střešní okna – jsou slunci vystavena více a déle než ostatní okna nebo jiné transparentní plochy domu. Intenzita zastínění musí být přesně regulovatelná, abyste mohli zareagovat podle aktuální potřeby.

Lamelová žaluzie se nastavuje posuvným jezdcem a lištou, jimiž mohou být nahrazeny klasické provázky. Hliníkové lamely mohou být naklápěny v rozsahu 180°. Jezdec slouží k naklápění lamel a lze ho umístit v jakékoli výšce. Žaluzie se přizpůsobí danému sklonu střechy, nastavovat ji můžete i při otevřeném okně.

Některé žaluzie mají speciální povrchovou úpravu, díky níž slouží také jako izolační elementy. V letním období nepropouští do místnosti teplo a v zimě jsou ochranou proti tepleným ztrátám.

Maximální pohodlí vám zajistí dálkové ovládání stínicích prvků. Většina výrobců tuto alternativu u svých produktů nabízí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*