Vecpěte čtyři žirafy do 1 + kk, když už je tam slon

Jak zvětšit malý byt? Téma, které se čas od času dotýká každého z nás. A na velikosti bytu vlastně ani nezáleží…

Zvedněte hlavu a podívejte se, zda někde u stropu není zbytečný prostor, který by bylo možné využít místo té neforemné komody v předsíni, o kterou si pokaždé ukopnete palec. Skříň po babičce je už rozviklaná a navíc nesedí ve výklenku – co takhle zasadit vestavěnou skříň se zrcadlem na dveřích, které prostor opticky zvětší? A pokud postavíte dvě zrcadla proti sobě, prostor se vám natáhne do nekonečna.

Dveře se skleněnou výplní prostor pomohou prosvětlit. Pro zachování soukromí lze prosklít jen horní část dveří a použít pískované nebo jinak vzorované sklo. Další klasickou fintou je používání bílé nebo světlých barev na stěny. Tou méně známou je vhodné umístění zajímavé květiny tak, aby působila dojmem, že vlastně stojí ve velké místnosti. Květináč by měl být hladký a světlý. Ornamenty totiž prostor zmenšují, zútulňují a dodávají mu na intimnosti. Stejně tak závěsy – vyzkoušejte rolety, působí mnohem vzdušněji. A nejlépe bílé.

Ale vlastně nejdříve – podívejte se kolem sebe. Nehromadíte náhodou zbytečnosti? Nebo máte nábytek, který není skladebný, tedy jeden kus je možné použít jen k jednomu účelu? I s tak jednoduchými úpravami vytvoříte z minibytečku taneční parket.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*