Vegetace na střeše

Vegetace na střeše je příjemným ozvláštněním bydlení. Přibližuje nás k přírodě a chrání střešní konstrukci, čímž prodlužuje její životnost.

Dům se zelení na střeše je v pravém smyslu slova v těsném kontaktu s živou přírodou. Potěšení ze zelené střechy nás ale čeká jen v případě, že budeme mít precizně provedenou hydroizolaci. Použitá fólie musí pokrývat celou střechu a její spoje musejí být kompaktní, odborně provedené. Čím méně spojů, tím menší je riziko. Izolace proti vodě však není jejím jediným úkolem hydroizolační fólie – musí mít takové vlastnosti, aby zabránila také prorůstání kořenů rostlin vysazených na střeše.

Další z podmínek úspěšného provedení zelené střechy je nosnost střešní konstrukce. Ověřte si, zda vaše střecha unese ještě něco navíc. Při nosnosti nad 100 kg/m2 lze o ozelenění uvažovat, situace je bezpečná. Nad 300 kg/m2 dokonce připadá v úvahu takzvaná intenzivní střešní zahrada, která skýtá větší možnosti zahrádkářského vyžití, je takřka plnohodnotnou zahradní plochou. Majitelé střech s nosností menší než 300 kg/m2 se musejí spokojit se ozenělenou střechou. Ale i tak: mít živé rostliny nad hlavou není jen příjemný pocit, dům získá i na estetických kvalitách.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*