Zahradní lehátka a jejich druhy

Léto je tradičně obdobím, které patří především dovoleným, opalování a lenošení u vody. Aby byl však odpočinek dokonalý, potřebujete k tomu několik nezbytností. A mezi ty nejdůležitější patří pohodlná zahradní lehátka. Pro příjemnou relaxaci na Vaší zahradě, terase či na pláži se nezapomeňte včas vybavit stylovými lehátky nejrozmanitějších tvarů a z nejrůznějších materiálů. Které jsou ty nejoblíbenější?

Druhy zahradních lehátek

Lehátka zahradní jsou na tom podobně, jako ostatní druhy zahradního nábytku. Vyrábějí se nejčastěji z léty prověřených materiálů, jako jsou

  • dřevo,
  • kov,
  • plast,
  • ratan.

Jestliže upřednostňujete přirozený nebo rustikální vzhled své zahrady, pravděpodobně zvolíte dřevěné zahradní lehátkoZahradní lehátka ze dřeva jsou oblíbená pro svoji trvanlivost, odolnost, a pokud se o tento krásný přírodní materiál budete vhodným způsobem pravidelně starat, poslouží Vám spolehlivě po mnoho sezón. Správná údržba znamená nenechávat ho zbytečně venku na dešti či na mraze, a rovněž ho často natírat speciálním prostředkem vhodným pro daný typ dřeva – ať už se jedná o teakové, akátové nebo borovicové.

Kovová zahradní lehátka naproti tomu uchvátí všechny milovníky romantiky, elegance anebo minimalistického designu. Na trhu je k dispozici široká škála zahradních lehátek z kovu zdobených tepanými ornamenty nebo naopak jednoduchá skládací lehátka s hliníkovou konstrukcí, které ocení častí návštěvníci kempů a pláží. Tato lehká, skladná a na údržbu nenáročná lehátka jsou ideálním společníkem na dovolenou.

Zahradní lehátka z umělého ratanu

Pro výrobu zahradních lehátek se však nepoužívají pouze přírodní materiály. Trendem několika posledních sezón je polyratan neboli umělý ratan. Ten je oblíbený pro snadnou údržbu, odolnost a krásné zpracování, díky kterému ho od pravého ratanu prakticky nerozeznáte. Polyratanová zahradní lehátka milují pro jejich skvělé vlastnosti i hoteliéři či provozovatelé wellness center. Kromě jejich širokého využití na zahradách a terasách se velice hodí i do Vašeho interiéru.

Zahradní lehátka pro náročné

Pokud se však s běžnou nabídkou nespokojíte a hledáte něco skutečně exkluzivního, pak i na Vás výrobci zahradních lehátek pamatují. Nesmírně pohodlná plážová lehátka se sluneční clonou pozvednou Vaši letní relaxaci o několik úrovní výše. Jejich široká plocha na ležení připomíná letiště a díky polštářům a poduškám si budete připadat jako v luxusním přímořském letovisku. Umělý ratan použitý při výrobě těchto lehátek snadno odolá dešti, mrazu i slunečním paprskům. Vyberte si z bohaté nabídky polyratanových zahradních lehátek na současném trhu i vy!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*