Ženská a dveře

Dnes pojmeme kousek bydlení očima ženy. Překvapivě nebude řeč o načančaných polštářcích, naškrobených dečkách, voňavých svíčkách ani kuchyni. Náš příběh totiž začíná u dveří.

Byla jednou jedna ženská a ta chodila kolem dveří, které vedly z chodby do jiné místnosti. A ačkoli měla ony dveře ráda, dokonce by se dalo říci, že k nim měla jistou citovou vazbu, jelikož pamatovaly její dětství, přesto nemohla zavírat oči před neúprosným zubem času. A přiznejme si spolu s ní, že to byly první dveře, které nově příchozí návštěvníci viděli, a to naši hrdinku skutečně tak nějak kapku trápilo.

Jednoho zářijového dopoledne se tedy ocitla v jedné prodejně. Prodávali tam polštářky, povlečení, ubrusy a … tapety. Samolepicí. A ženská si v tu chvíli řekla: „Proč ne?“

Nákup

Většina žen nakupování miluje, není tedy divu, že si s tím naše hrdinka poradila a z obchodu odcházela se čtyřmi metry metr široké samolepicí tapety s imitací dřeva. Utratila zde 640 Kč. Cestou si uvědomila, že ani klika už není, co bývala, a vzala to kolem obyčejného obchůdku, kde za 130 Kč zakoupila fungl novou kliku. Více peněz toho dne neutratila, jelikož se nemohla dočkat, až se pustí do práce.

Když se ženská pustí do práce

Když se ženská pustí do práce…, anebo, víte co? Pusťme se do práce s ní. Jaký je tedy postup při renovaci dveří pomocí samolepicí tapety?

  1. Musíme řádně očistit, odmastit a upravit stávají povrch dveří. Každé zapomenuté smítko nebo zaschlá kapka starého nátěru se bude pod samolepicí tapetou nepěkně rýsovat!
  2. Demontujeme starou kliku.
  3. Pro snadnější a preciznější lepení je lepší dveře vysadit ze zárubní a položit si je na zem.
  4. Nutné je správné naměření materiálu. Při stříhání si můžeme pomoci osnovou na rubové straně samolepicí tapety.
  5. Nezapomeňme na rezervu! Tapetu bude třeba zahýbat a začišťovat.
  6. Tapetu lepíme pomalu a postupně ji uhlazujeme čistým hadříkem tak, aby mezi ní a lepeným povrchem (v tomto případě dveřmi) nevznikaly nevzhledné vzduchové bubliny. Je mnohem snazší lepit na menší plochu. Větší plocha vyžaduje více trpělivosti. Práce jde lépe od ruky, pokud tapetu lepíme směrem od sebe.
  7. Různé otvory, které budou potřeba (například pro klíč u kliky apod.), vždy opatrně vystřihneme či vyřízneme až poté, co máme samolepicí tapetu nalepenou po celé ploše dveří.
  8. Poté, co máme dveře z obou stran hotovy, začištěny všechny hrany a vypilovány detaily, vrátíme je zpět na své místo.
  9. Posledním krokem je přišroubování nové kliky.

Že všechno končí přišroubováním kliky?

Ani omylem! Posledním krokem je radost z toho, že to ženská prostě zvládla za hodinu čistého času a 770 korun českých. A víte, co se stalo potom? Asi chvíli poté, co se naše hrdinka symbolicky plácala po ramenou? Hm… všimla si, že teď najednou strašně, ale opravdu šíleně děsně a moc, vyniklo, jak nepěkně vypadají zárubně. Hádejte, co má v plánu, až bude takhle jednou zase odpoledne sama doma?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*