Bambus do každého rohu

Květiny jako doplněk najdeme snad v každém bytě. Obzvláště dobře vyniknou, jestliže jsou umístěné v rozích. V poslední době jsou vzrostlé palmy v květináči často nahrazeny bambusovými větvemi ve váze.

Jsou levné, praktické na údržbu a dobře vypadají. Zkrátka ideální řešení pro zabydlení zeleně v našich domovech. Často bývají k dostání pod názvem bambus štěstí, skrývají prý v sobě mnoho energie, která bude proudit do vašeho domova. Málokdo ale ví, že se nejedná o bambus, nýbrž o dracénu, což ovšem neubírá rostlince na kvalitě. Zelené „tyče“ mohou být rovné nebo různě tvarované, krátké či dlouhé, stačí se jen porozhlédnout po květinářstvích, nebo dokonce i obchodech s nábytkem.

Obchodní domy s doplňky se dobře přizpůsobily trendu nákupu těchto rostlinek. Můžeme si tedy vybrat z velkého množství různých váz. Průhledných i barevných, určených pro jeden či více kusů. Pěstujeme-li je ve váze, stačí jen měnit každé dva týdny vodu. Velmi efektně působí, nasypeme-li na dno vázy barevné kamínky či jiný dekorační materiál. Můžeme je ale i zasadit tak, jak jsou, nebo jen jejich malé větvičky. I v květináči potřebují velice málo péče, stačí lehce zalévat.

Udělají mnoho parády za minimum prostředků a námahy. Svým tvarem se nejlépe hodí do koutů a rohů, lze je postavit vedle knihoven či jiného vysokého nábytku, jejich linie se dobře doplňují. Můžeme je doplnit dalšími předměty vyrobenými přímo z tohoto materiálu, nábytkem, žaluziemi, ale také třeba jen sušeným kmínkem s funkcí podpěry pro ostatní květiny. Tento doplněk nesmí chybět v žádném moderním bytě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*