Letněte bez obav

Velkému množství rostlin, které v průběhu roku zkrášlují vaše obydlí, udělá dobře, když je na letní měsíce, tedy třeba od května až do konce září, přesunete do exteriéru. Této péči o květiny se říká letnění.

Letnění má ráda například agáve, kamélie, vilec, kopřivěnka, durman, dračinec (dracéna), fuchsie, většina kaktusů a palem.

Přesunutí rostlin mimo domov není sice nutné, ale květinám určitě udělá dobře. Měli byste však brát ohled na jejich obvyklé nároky a nevystavovat je extrémům. Většina druhů nebude dobře snášet silný průvan a stínomilné rostliny jistě nebudou kvitovat s povděkem, když je necháte napospas prudkému slunci. Zvolte tedy takové místo, které bude vyhovovat jak rostlinám, tak vám – několikaměsíční pobyt květin venku by na vás mohl klást přílišné nároky.

V exteriéru budete muset většinu druhů častěji zalévat. Abyste rostlinám dopřáli větší komfort a nestali se doslova otrokem této potřeby, můžete květináč alespoň částečně zapustit do země; okolní půda v něm udrží více vláhy.

Letnění představuje zajímavou fázi péče o pokojové rostliny, u níž klady převažují nad zápory. Pokud zvolíte pro umístění rostlin vhodné místo, odmění se vám zdravějším růstem a jistě vám udělají radost. Jedinou nevýhodou je, že vám k této radosti přibude starost v podobě ochrany proti škůdcům. Na rozdíl od domu, kde máte nepřátele květin víceméně pod kontrolou, venku k nim budou mít snadný přístup. Proto nezapomeňte pořídit vhodné přípravky proti nim.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*