Oblíbený, ale jen plakát

Snad každý měl během svého dospívání pokoj s neodmyslitelně polepenými stěnami plakáty. Ale co s nimi dál, když už se do obytného prostoru nehodí, a přece je chceme mít denně na očích?

Tak jako míváme svou oblíbenou tužku, pouzdro nebo třeba náramek, provází nás životem i oblíbené obrazy a obrázky. Někdy si je v pozdějším věku pořídíme v originále nebo dobré kopii, ale jsou případy, kdy vlastníme vyobrazení jen ve formě plakátu. Jsou pryč doby, kdy jsme je s lehkým srdcem připevňovali na stěnu lepenkou. Jak je tedy začlenit do svého domova, aniž bychom zničili právě vymalované stěny?

Náš oblíbený obraz – plakát můžeme svěřit do rukou odborníků a nechat ho paspartovat. Mnoho kladů má domácí řešení. Je finančně méně náročné, přizpůsobíme si výsledný vzhled zařízení místnosti a v neposlední řadě máme radost, když se nám práce vydaří – v opačném případě si pořídíme originál.

Jak na to? Zakoupíme si lišty v barvě a tvaru dle svého výběru, doporučujeme však provedení ploché, zvláště pro začátečníky, obrázek se na ně lépe připevňuje. Rozhodneme se, zda použijeme lišty na dvou, nebo všech čtyřech stranách, a naměříme jejich délky. Pozor na vyznačení plochy, která bude lištou zakryta. Do horní lišty po obou stranách vpravíme špendlíky s hlavičkou v barvě „rámu“, které nám poslouží jako úchyt pro zavěšení. Najdeme příhodné místo a dle jeho dispozic uzpůsobíme navázání nejlépe průhlednou sartunou. Takto lze plakát zavěsit na dveře, poličku nebo klasicky na hřebíky ve stěně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*