Oblíbený, ale jen plakát

Snad každý měl během svého dospívání pokoj s neodmyslitelně polepenými stěnami plakáty. Ale co s nimi dál, když už se do obytného prostoru nehodí, a přece je chceme mít denně na očích?

Tak jako míváme svou oblíbenou tužku, pouzdro nebo třeba náramek, provází nás životem i oblíbené obrazy a obrázky. Někdy si je v pozdějším věku pořídíme v originále nebo dobré kopii, ale jsou případy, kdy vlastníme vyobrazení jen ve formě plakátu. Jsou pryč doby, kdy jsme je s lehkým srdcem připevňovali na stěnu lepenkou. Jak je tedy začlenit do svého domova, aniž bychom zničili právě vymalované stěny?

Náš oblíbený obraz – plakát můžeme svěřit do rukou odborníků a nechat ho paspartovat. Mnoho kladů má domácí řešení. Je finančně méně náročné, přizpůsobíme si výsledný vzhled zařízení místnosti a v neposlední řadě máme radost, když se nám práce vydaří – v opačném případě si pořídíme originál.

Jak na to? Zakoupíme si lišty v barvě a tvaru dle svého výběru, doporučujeme však provedení ploché, zvláště pro začátečníky, obrázek se na ně lépe připevňuje. Rozhodneme se, zda použijeme lišty na dvou, nebo všech čtyřech stranách, a naměříme jejich délky. Pozor na vyznačení plochy, která bude lištou zakryta. Do horní lišty po obou stranách vpravíme špendlíky s hlavičkou v barvě „rámu“, které nám poslouží jako úchyt pro zavěšení. Najdeme příhodné místo a dle jeho dispozic uzpůsobíme navázání nejlépe průhlednou sartunou. Takto lze plakát zavěsit na dveře, poličku nebo klasicky na hřebíky ve stěně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*