Betonová zahradní cesta

Spolehlivá zpevněná plocha v zahradě má několik materiálových možností, leckdo by mohl z neznalosti opominout betonovou alternativu.

Romantické pěšinky vyšlapané v zahradě sice působí přirozeně, ale praktičnost zpevněné cesty oceníte už po prvním dešti.

Kromě toho, že by zahradní komunikace měla spojovat využívané části zahrady a navazovat na kompaktní zpevněné plochy (terasa nebo parkovací místo…), měla by být také realizována z odpovídajícího materiálu. Ten musí být nenasákavý, mrazuvzdorný a hlavně bezpečný. Betonové tvarovky tyto požadavky splňují. Jsou vhodné zejména na větší cesty, které plynule spojí s plochou před garáží či příjezdovou cestou.

Nepodceňujme variabilitu betonových dílů, nejde o šedivé nevzhledné monolity. Dezény, barvy i tvary se nabízejí v široké škále při zachování nadstandardní odolnosti. Spáry mezi jednotlivými tvarovkami zajišťují přirozený odvod vody. Výhodou betonu je také prakticky neomezené zatížení a dlouhá životnost, mezi materiály vhodnými na úpravu zahradních cest navíc patří k těm levnějším.

Úspěch je ale podmíněn nejen kvalitním materiálem, ale také pečlivou projektovou dokumentací, byť jednoduchou, a dobře připraveným podkladem, zpevněným například štěrkem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*