Bydlení podle znamení – od Panny po Rybu

Minule jsme se zaměřili na znamení Berana, Býka, Blíženců, Raka a Lva. Teď jsou na řadě ta zbývající. Takže pojďme hrát dál a zkusit si odpovědět na otázku, zda to na nás samotné sedí, či nesedí.

Panna (24. 8.–23. 9.)

O Pannách je všeobecně známo, že jsou perfekcionalistky. Vše v jejich domovech musí být pokud možno co nejvíce dokonalé. Pokoje jsou uklizené, podlaha vytřená, nádobí umyté, děti vymydlené a trávník u domu pečlivě zastřižený. Panna je současně velmi praktická a záměrně se nerada obklopuje věcmi, které nejsou účelné. Nepotrpí si na drobné dárkové předměty, ozdobné závěsy, krajkové dečky a hrníčky, z kterých by se nedalo pít. Panna se cítí dobře v barvách země, proto si interiér ladí většinou v tónech hnědé a kombinacích hnědo-žluté, hnědozelené či zelenožluté. Na zahradě by měla Panně růst statná borovice a vonět bez. Z květin jsou pro pannu ideální jiřiny, levandule a hyacinty.

Váhy (24. 9.–23. 10.)

Váha chce mít doma vždy to nejlepší. Touží po kvalitě. Nekupuje zlevněné věci, nekupuje nábytek, o kterém si nemyslí, že vydrží celá léta, interiér buduje s vyhlídkou na budoucnost a s touhou poskytnout prostor pro azyl co nejvíce přátelům. V domově Váhy se určitě setkáte s barvami, jako je tradiční nestárnoucí bílá, něžná růžová a kontrastující zelená s modrou. Květinami Vah jsou šípková růže, azalka a pomněnka.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Štír je svou podstatou bohém. Na praktických věcech mu příliš nezáleží. Klidně si pořídí postel z bazaru, ale můžete vzít jed na to, že si vystaví každý suvenýr, který mu přijde do cesty. A je lhostejno, jak vypadá a kterak k němu přišel. Štír miluje hudbu a vše, co souvisí s kulturou. Jestli bude do něčeho investovat, je to právě tato sféra. Barvou Štírů je černá. I Štír ovšem cítí, že vše kolem něj černé být nemůže, a kompenzuje ji červenou a fialovou. Ke štírům patří převážně dřeviny – broskvoň, cypřiš nebo jeřabina. Květinou Štíra je narcis.

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Střelec se stejně jako štír vybavením bytu příliš nezabývá. Ale vše, co se týká techniky, je jeho doména. V domově Střelce se tedy ve valné většině případů setkáte s nejnovějšími technickými novinkami. Můžete sedět na gauči, který měl nejlepší léta za sebou už před deseti lety, ale buďte si jisti, že film budete sledovat na tom nejlepším DVD, které je k dostání. Barvy, které střelci vyhovují, jsou modrozelená, oranžová a fialová. Květiny jako chrpa nebo vavřín jsou pro střelce přímo stvořeny. Z dřevin tíhne střelec k jasanu, buku a dubu.

Kozoroh (22. 12.–21. 1.)

Jestli je mezi znameními nějaký typický spořílek, je to právě Kozoroh. Na jeho obranu uveďme, že si vždy instinktivně vybere to nejlepší z nejlevnějšího. Jeho domov není ukázkou nejnovějších designérských kousků, ale přesto vypadá útulně a přívětivě. A to navzdory tomu, že oblíbenou barvou kozorohů je černá. Černý nábytek by vás tudíž u tohoto znamení neměl nikterak překvapit. Květinou pro Kozoroha je sedmikráska. Na zahradě by se měl vyjímat vzrostlý topol a někde ve stínu bujné kapradí – to je ideální kombinace pro Kozorohy.

Vodnář (21. 1.–19. 2.)

Vodnář nemá žádný velký vztah k tradicím a minulosti. Starožitný nábytek u něj nehledejte. Ideální vybavení pro vodnáře jsou vestavěné skříně, protože potřebuje hodně úložného prostoru. Neměly by však být všude, protože Vodnář cítí čas od času potřebu přestěhovat celý byt, aby měl pocit něčeho nového. Z barev má rád modrou, šedou a tmavě fialovou. Z květin si vybírá sněženky, tulipány nebo narcisy. Na zahradě by měl Vodnář mít třešeň, topol a kapradí.

Ryby (20. 2.–20. 3.)

V interiéru ryb se určitě setkáte se světle modrou a teplou žlutou – to jsou barvy jejich znamení. Celkem logicky k nim patří i vodní rostliny, ale i chrpa, fialky či mák. Milují jasmín a vyhledávají olše. Ryby si vůbec potrpí na květiny. Snad nejvíce ze všech znamení. Pokud nemají zahrádku, pěstují květiny hojně doma a kvetou jim všechny volné plochy. Ryby se také cítí dobře obklopeny knihami, proto mají většinou doma velké obsáhlé knihovny.

Tak co? Našli jste se, nebo nenašli? Sedí, či nesedí? Ale v podstatě o nic nejde. Berte život s humorem a nadsázkou a svoje domovy si stvořte k takovému obrazu, aby vám v nich bylo hlavně dobře. Na čem víc by ostatně mělo doma záležet?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*