Tip na odmrazení mrazničky

Každá hospodyňka (případně hospodář) čas od času řeší potřebu důkladné očisty a regenerace mrazničky. Při té příležitosti je třeba mrazicí skříň odmrazit. Na vzduchu přitom čekají potraviny, které by bylo dobré v chladu ponechat, aby se nezkazily.

Kdo má doma mrazničky dvě, patrně si před odmrazováním dá větší oběd, aby se mu zbylé jídlo vešlo do přístroje, který se nebude odmrazovat. Těm, kdo ale mají k dispozici jen jednu, bude chtít odmrazování maximálně urychlit.

K rychlému odmrazení můžete použít například fén, kterým do prostoru mrazničky dodáte dostatečné množství vzduchu s teplotou vyšší než je teplota tání, takže po určité době se začne mraznička odmrazovat. Místa s největšími námrazami můžete ofukovat intenzivněji. Tímto způsobem se běžně velkou mrazničku podaří odmrazit zhruba za 15 minut. Chcete-li to urychlit, můžete použít třeba vysavač, který mrazničce dodá větší množství vzduchu za stejnou dobu.

Po rozmrazení ledu vytřete mrazničku dosucha a potraviny čekající v pokojové teplotě můžete vrátit zpět ještě dřív, než si všimnou, že změnily prostředí…

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*